Energetyka

Energetyka2023-12-06T08:06:33+01:00

W dynamicznym świecie energii, solidne fundamenty są niezbędnym elementem podczas realizacji wszystkich projektów energetycznych, od elektrowni wiatrowych i słonecznych po elektrownie cieplne i elektrownie jądrowe.

Współczesna transformacja energetyczna to złożony proces, który zachodzi wielokierunkowo. Z jednej strony istnieje konieczność modernizacji elektrowni węglowych i zamiana ich na elektrownie gazowo-parowe, z drugiej strony następuje rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE), a wraz z nim inwestycje w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Ponadto wciąż ważną gałęzią przemysłu energetycznego jest energia atomowa. Wszystkie inwestycje energetyczne niosą za sobą wiele wyzwań, a jednym z nich jest bezpieczne i trwałe posadowienie obiektów.

W Menard mamy szerokie doświadczenie w zakresie wzmacniania gruntu w ramach projektów energetycznych. Do każdego obiektu podchodzimy indywidualnie- dobieramy technologię odpowiednio do lokalnych warunków geologicznych i wymagań konstrukcyjnych. Jesteśmy w stanie spełnić najwyższe wymagania w zakresie standardów bezpieczeństwa i jakości oraz dostosować się do restrykcyjnych procedur obiektów strategicznych.

Nasze rozwiązania

Przeczytaj najnowsze aktualności i artykuły dotyczące budowy farm wiatrowych:

Go to Top