Specjalista w zakresie wzmacniania gruntu

Grunty niestabilne nie stanowią dla nas problemu. Wręcz przeciwnie – są dla nas zawodowym wyzwaniem. Kim jesteśmy? Staramy rozwijać i promować nowoczesne technologie budowlane i roboty geotechniczne, które w końcowym rozrachunku oszczędzają czas, pieniądze oraz jak najmniej ingerują w środowisko naturalne. Przede wszystkim jednak stawiamy na technologie budowlane, które są bezpieczne dla ludzi – naszych Pracowników, jak i ostatecznych Klientów.

Wyzwania Inwestora rozwiązujemy w sposób kompleksowy. Naszą zasadniczą działalnością jest projektowanie i realizowanie kontraktów budowlanych własnymi środkami. Jednakże, w ramach kompleksowości oferty, również doradzamy, pomagamy w doborze i realizacji badań, optymalizujemy projekty, nadzorujemy roboty geotechniczne, udzielamy gwarancji, czy też przygotowujemy i realizujemy programy naprawcze. Nierzadko oferujemy prace dodatkowe (np. ziemne, żelbetowe, zabezpieczenia wykopów), aby ułatwić Inwestorowi poruszanie się po niełatwym rynku wykonawców.

W wyniku zmian właścicielskich, Menard wchodzi w skład specjalistycznej grupy spółek budowlanych Soletanche-Freyssinet, a ta z kolei stanowi ważny element dywizji Vinci Construction – jednej z największych grup budowlanych na świecie. Vinci to spółka publiczna, notowana na giełdzie w Paryżu, która na świecie zatrudnia ponad 185 000 pracowników i ma przychody blisko 40 miliardów euro.

soletanche Freyssinet logo
Vinci logo
PZWFS

Połączenie cech indywidualnych Menard ze wsparciem zagranicznego właściciela daje nam możliwość podejmowania się najtrudniejszych wyzwań, dając gwarancję rozwiązania problemów w sposób pewny i skuteczny. Już od dekady jesteśmy aktywnym uczestnikiem życia geotechnicznego i budowlanego w Polsce – promujemy efektywne technologie budowlane, uczestniczymy w opracowywaniu standardów, pracach badawczych, współpracujemy z wieloma uczelniami wyższymi z dziedziny geologii, geotechniki i budownictwa. Wchodzimy w skład Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Fundamentów Specjalnych.

Liczymy, że się spotkamy przy Twoim najbliższym wyzwaniu geotechnicznym!

Gruntownie przemyślane rozwiązania

Oprócz podstawowej kompetencji wzmacniania gruntu, Menard działa na całym cyklu życia infrastruktury, oferując ekspertyzę w zakresie badania i rekultywacji gruntu poprzez swoje marki ConeTec i Remea. Te dwie specjalizacje są rozwijane przy wykorzystaniu istniejącej sieci Menard w celu poszerzenia swojego zasięgu i stania się globalnymi liderami w swojej dziedzinie.

Nicea_Menard budowa lotniska

Menard, dostarczamy rozwiązania geotechniczne

Menard, solution provider