Mosty

Mosty2023-10-02T15:44:16+02:00

Wykonujemy posadowienie obiektów inżynierskich, szeroki wachlarz technologii i doświadczenie w projektowaniu pozwalają nam dobrać optymalne rozwiązania dla spotykanych problemów.

Rozwiązujemy problemy z posadowieniem obiektów inżynierskich w trudnych warunkach gruntowych.Redukujemy osiadania całkowite i różnicowe.

Nasze atuty

Projektowanie mostów (budowa mostu, wiaduktu, estakady, kładki) zwyczajowo wymaga posadowienia pośredniego. Projektant, po przeliczeniu możliwości posadowienia bezpośredniego na gruncie rodzimym, decydował się na posadowienie pośrednie. Wynikało to ze znaczących sił poziomych lub też dużych naprężeń, generowanych przez obiekty na słabe grunty. Obecnie coraz więcej obiektów posadawia się bezpośrednio na wzmocnionym podłożu.
Budowa mostu za pomocą takiego rozwiązania jest uzasadnione ekonomicznie, często nie wymaga zmiany pozwolenia na budowę. Projektowanie mostów umożliwia zastosowanie szeregu technologii do posadowienia obiektów mostowych. Niemniej jednak niektóre z nich są szczególnie często stosowane.

Przeczytaj najnowsze aktualności i artykuły dotyczące obiektów inżynierskich

Go to Top