Wykonanie wykopów pod konstrukcje budynków i budowli inżynierskich często wymaga szerokiego rozkopania z utworzeniem skarp o sprawdzonym nachyleniu. W przypadku braku miejsca w obrębie terenu należącego do inwestora konieczne bywa zabezpieczenie ściany wykopu.
Tradycyjne metody polegają na wykonaniu obudowy berlińskiej lub ścinki szczelnej z profili stalowych. Alternatywą do tradycyjnego zabezpieczenia wykopu może stanowić obudowa w postaci palisady wykonana z kolumn DSM. Innym rodzajem zabezpieczenia stosowanym przez firmę Menard może być bryła gruntu wykonana w technologii Solidyfikacji. Obie technologie należą do kategorii wgłębnego mieszania gruntu. Wraz z zabezpieczeniem ściany można jednocześnie wykonać wzmocnienie dna wykopu w celu uszczelnieniu dna i wyeliminowania problemów związanych z hydraulicznym przebiciem dna wykopu.
Nasze usługi zabezpieczenia ścian płytkich wykopów są dostępne w konkurencyjnych cenach, odpowiadających standardom rynkowym. Oferujemy wysoką jakość i efektywność, dzięki czemu możemy zapewnić naszym klientom optymalne rozwiązania przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Podsumowując realia wymiany gruntu, nasze wzmocnienie podłoża nie tylko spełnia najwyższe standardy, ale także jest dostępne w cenach porównywalnych do tych oferowanych przez inne firmy na rynku. Dzięki temu, nasi klienci mogą liczyć na doskonały stosunek jakości do ceny, co czyni nasze usługi wyjątkowo atrakcyjnymi.
Przeczytaj aktualności i artykuły związane z zabezpieczeniem ścian wykopów:
Stabilizacja masowa jako remedium na problemy z odwodnieniem i wykopami w trudnych warunkach geotechnicznych
Mass stabilization as a remedy for drainage and excavation [...]
Zabezpieczenie wykopu
Jakie znaczenie ma rodzaj obudowy w kontekście zabezpieczania wykopów? [...]
Odwodnienie wykopów – etapy, metody, problemy
Jakub Saloni, Bartosz Witkowski, Kuba Jakubowski Menard Sp. z [...]