Zabezpieczenie skarpy nasypu drogowego - Menard.pl Zabezpieczenie skarpy nasypu drogowego - Menard.pl

Zabezpieczenie skarpy nasypu drogowego

08 czerwca 2020

Kolejna realizacja, kolejna wysoko postawiona poprzeczka. Naszym celem było zabezpieczenie skarp istniejącego nasypu drogowego. Wykonaliśmy prawie 300 szt. gwoździ gruntowych. Wykonanie gwoździ polega na iniektowaniu w głąb korpusu nasypu systemowych prętów, które przecinają powierzchnię poślizgu skarpy. Kompozyt gruntu i gwoździ charakteryzuje wysoka wytrzymałość na ścinanie co przekłada się na znaczącą poprawie stateczności nasypu. Elastyczny system oblicowania, składający się z montowanej do gwoździ siatki stalowej z matą antyerozyjną, zapewnia dodatkową ochronę i utrzymanie wierzchniej warstwy skarpy przed erozją.
Do realizacji wykorzystaliśmy sprzęt do zadań specjalnych: lekka koparka obrysowa o dużym zasięgu wyposażona w specjalistyczny maszt. Zestaw pozwala wykonywać kotwy gruntowe, gwoździe lub mikropale w miejscach trudno dostępnych.
Omawiana inwestycja to przykład kompleksowej realizacji naszych robót geotechnicznych: od badania gruntu, wykonanych przez REMEA, po projektowanie do realizacji.

2 1
3
4
Skip to content