Kolejna realizacja, kolejna wysoko postawiona poprzeczka. Naszym celem było zabezpieczenie skarp istniejącego nasypu drogowego. Wykonaliśmy prawie 300 szt. gwoździ gruntowych. Wykonanie gwoździ polega na iniektowaniu w głąb korpusu nasypu systemowych prętów, które przecinają powierzchnię poślizgu skarpy. Kompozyt gruntu i gwoździ charakteryzuje wysoka wytrzymałość na ścinanie co przekłada się na znaczącą poprawie stateczności nasypu. Elastyczny system oblicowania, składający się z montowanej do gwoździ siatki stalowej z matą antyerozyjną, zapewnia dodatkową ochronę i utrzymanie wierzchniej warstwy skarpy przed erozją.
Do realizacji wykorzystaliśmy sprzęt do zadań specjalnych: lekka koparka obrysowa o dużym zasięgu wyposażona w specjalistyczny maszt. Zestaw pozwala wykonywać kotwy gruntowe, gwoździe lub mikropale w miejscach trudno dostępnych.
Omawiana inwestycja to przykład kompleksowej realizacji naszych robót geotechnicznych: od badania gruntu, wykonanych przez REMEA, po projektowanie do realizacji.