Jakość realizacji zależy przede wszystkim od jakości projektowania.

To klucz do powodzenia inwestycji, ale też do oszczędności. Projektujemy wzmacnianie podłoża będące alternatywą dla fundamentowania, gdzie wykonuje się fundamenty na palach. Jednak, aby wykonać prawidłowo projektowanie geotechniczne, należy pracować na wnikliwie zbadanych i wielostronnie zweryfikowanych parametrach podłoża gruntowego. Co to oznacza w praktyce?

Projektanci z naszych biur projektowych bardzo często weryfikują czy dane, którymi dysponujemy, są wystarczające i rzeczywiste lub czy pojawiły się nowe okoliczności, które powinny być uwzględnione w projekcie. Efektywność wzmocnienia jest weryfikowana na budowie np. poprzez testy sztywności elementów wzmacniających podłoże. Tylko przy takim podejściu można wykonać projektowanie geotechniczne na najwyższym poziomie.

Standardy Menard zostały sprawdzone i docenione na rynku krajowym i światowym. Niezależnie od miejsca oraz wielkości inwestycji, geotechnika realizowana przez nas wykorzystuje najnowsze dedykowane programy. Co więcej – z uwagi na międzynarodowy zasięg naszej spółki, bardzo szybko wdrażamy najnowsze patenty oraz rozwiązania podnoszące efektywność i bezpieczeństwa prac geotechnicznych. Stale monitorujemy też stan wiedzy na całym świecie, proponując naszym Klientom wyłącznie to, co najlepsze. Nasi projektanci wiedzą jak szybko zmienia się geotechnika i na bieżąco wymieniają się wiedzą geotechniczną z kadrą inżynierską z innych spółek grupy Vinci – światowego lidera w budownictwie. Jesteśmy świadomi, że geotechnika to tylko element większego procesu. Nie wykonujemy robót dla samych robót, ani też nie łączymy najefektywniejszych technologii dla samych technologii, ale by osiągnąć zamierzony efekt – optymalizację całego procesu budowlanego.

Dla nas geotechnika to niekończąca się przygoda. Stale podnosimy kwalifikacje, biorąc udział w seminariach, konferencjach i szkoleniach. Jednak największą wiedzę czerpiemy z wyzwań, jakie stawia nam codzienna praca i aktywny udział we wszystkich etapach budowlanych: koncepcyjnym, projektowym i wykonawczym

— Karolina Trybocka, Kierownik działu R&D, Menard

Nasi projektanci dysponują zaawansowanymi narzędziami projektowymi pozwalającymi odwzorowywać podłoże gruntowe razem z częścią budowli. Poniżej przykłady naszych projektów geotechnicznych, gdzie zastosowano modele trójwymiarowe odwzorowujące obiekty o znacznych rozmiarach.